pompy ciepła gdańsk

Jest mnogo rodzajów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej opłacalne.

Ich montaż jednak wymaga niemałego doświadczenia, dlatego należy zlecić to firmie, która montuje .

Nie tylko standardowe ogrzewanie

Od kilku lat wielką popularnością wśród osób rozpoczynających budowę domu cieszą się wszelkie instalacje ogrzewnicze pozwalające nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie własnego domu, ale również korzystnych z punktu widzenia ochrony środowiska.

Pompy ciepła czy instalacje rekuperacji stają się również coraz bardziej popularne w obiektach budowlanych innych, niż domy jednorodzinne.

Często korzystają z nich również ludzie planujący modernizację instalacji ogrzewniczej w domu czy budynku innego rodzaju. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju usługi stają się z roku na rok coraz tańsze i powszechniejsze a firm zajmujących się montażem tego typu instalacji ciągle przybywa.

Możliwości grzania

pompy ciepła gdańsk Przy budowie nowego budynku należy pomyśleć o sposobie jego ogrzewania już na etapie projektu.

Pozwoli to uniknąć drogich zmian i unowocześnień dla wybranego rodzaju ogrzewania.

Warto również stosować wysokiej jakości materiały budowlane, ponieważ mają z reguły lepsze parametry od tych najtańszych. Co może być kluczowe jeżeli chodzi o zużycie energii przez budynek. Nowoczesne metody ogrzewania niestety wymagają spełnienia pewnych norm, aby były były wydajne w danym budynku.
Przede wszystkim chodzi o jak najmniejsze straty ciepła, ponieważ to przynosi niepotrzebne koszty.
Warto rozeznać się w temacie zanim przystąpimy do jakiejkolwiek realizacji.

Jak dobrać pompę ciepła

Pompa ciepła uzyskuje największe skuteczności energetyczne w połączeniu z ogrzewaniem niskotemperaturowym (ogrzewanie podłogowe).
Nowo budowany obiekt powinien posiadać świadectwo energetyczne, z którego można skorzystać przy doborze mocy pompy ciepła.
Moc pompy ciepła dobiera się w oparciu o projektowe obciążenie cieplne budynku.
Zapotrzebowanie na ciepło dla domu zależy od wielu czynników jak powierzchnia budynku, budowa ścian, ilość i rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych i wiele innych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła.
Dodane: 05-07-2016 10:03

Tagi: usługi dom gdańsk ogrzewanie pompy ciepła

Widok do druku:

pompy ciepła gdańsk