gabinet stomatologiczny brenna

Zęby to jedna z ważnych rzeczy o które powinniśmy dbać.

Należy poszukać stomatologa, np.

i nie martwić się o zęby.

Warto się kontrolować

Nie każdy lubi chodzić do dentysty, a wizja fotela w gabinecie przywołuje ciarki.
Tak na prawdę i dzieci i dorośli mogą mieć problemy ze zmotywowaniem się na pójście do dentysty, pomimo bólu zęba.
Regularne kontrole u stomatologa mogą pomóc wykryć wcześniej problemy związane z ubytkami, zapaleniami, a nawet zniekształceniami i wadami zgryzu.
Im szybciej w takich przypadkach zostanie udzielona pomoc, tym szybciej doprowadzimy naszą jamę ustną do porządku. Regularne kontrole nie są drogie, jet to koszt około 50 zł na rok.

Trzeba przyznać, ze to niska cena w zamian za szybką reakcję na jakikolwiek powstały przez poprzedni rok problem.

O leczeniu kanałowym w WikiWiki o leczeniu kanałowymDefinicja leczenia kanałowego

gabinet stomatologiczny brenna
Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych.
Efekt leczenia w postaci cofających się zmian pod zębem widać już po pół roku od zakończenia leczenia na zdjęciu rentgenowskim. Nieprawidłowe leczenie endodontyczne może prowadzić do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, co może skończyć się koniecznością ekstrakcji zęba. Ząb nawet z dużymi zmianami okołowierzchołkowymi ma korzystne rokowanie.

Warunkiem sukcesu w jego leczeniu jest zachowanie sterylności w trakcie opracowywania kanałów (tu niezbędny jest koferdam izolujący leczony ząb od środowiska jamy ustnej), obfite płukanie środkami dezynfekcyjnymi, opracowanie kanałów przy użyciu narzędzi ręcznych i maszynowych z dokładnym pomiarem ich długości endometrem, a następnie szczelne wypełnienie uszczelniaczem z gutaperką.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_kanałowe

Skaling i inne metody pozbywania się kamienia nazębnego

Kamień nazębny to zmora wszystkich, którzy chcą mieć białe i lśniące zęby. niestety kamień zbiera się naturalnie na naszym uzębieniu w trakcie codziennego spożywania pokarmów i płynów.
Jak wiadomo kwas rozpuszcza kamień, jednak raczej nikt nie stosuje np.
octu do pozbycia się go z zębów. Zamiast tego w gabinetach dentystycznych można skorzystać z gamy usług usuwających kamień nazębny w prosty i szybki sposób.
Jedną z najpopularniejszych metod jest skaling.

Czyli krótko mówiąc mechaniczne usuwanie kamienia nazębnego za pomocą specjalnego narzędzia.

Nowsze skalery są ultradźwiękowe.
Oprócz metod mechanicznych dentysta może przepisać specjalną płukankę, która należy stosować regularnie, aby uzyskać odpowiedni efekt usuwania kamienia. .