Jak dbać o swoją urodę? Kilka faktów

tego bardzo często korzystają one z różnych zabiegów kosmetycznych i starają się w ten sposób łagodzić różne podrażnienia skórne oraz wygładzać swoją skórę. Trzeba przyznać, że wiele kosmetyczek posiada w swojej ofercie takie zabi

Jak dbać o swoją urodę? Kilka faktów

Zabiegi kosmetyczne wykonywane na skórze nadwrażliwej

Posiadanie skóry nadwrażliwej może stanowić bardzo poważny problem dla wszystkich kobiet, które posiadają tego rodzaju skórę. Wobec tego bardzo często korzystają one z różnych zabiegów kosmetycznych i starają się w ten sposób łagodzić różne podrażnienia skórne oraz wygładzać swoją skórę. Trzeba przyznać, że wiele kosmetyczek posiada w swojej ofercie takie zabiegi kosmetyczne, które pozwalają na doskonałe ujędrnienie skóry nadwrażliwej. Sprawiają one dodatkowo, że staje się ona odmłodniona i wygląda bardzo dobrze, a dzięki temu można również nakładać na nią różnego rodzaju środki kosmetyczne, które są w stanie upiększyć kobiecą twarz i sprawić, że na dłużej utrzymują się pozytywne efekty przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych.


O peelingu kawitacyjnym

Peeling kawitacyjny ? zabieg kosmetyczny mający na celu oczyszczenie skóry, wykorzystujący zjawisko kawitacji.

Wibracje ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości powodują wzrost metabolizmu komórek, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, przyspieszone jest krążenie krwi, następuje zwiększenie usuwania zbędnych produktów przemiany materii, aktywowane są różne enzymy w komórkach.

Peeling ultradźwiękowy poprawia wygląd skóry.

Przeciwwskazania:

gorączka,
infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
rozrusznik serca,
przerwana ciągłość naskórka w miejscu poddawanym zabiegowi,
zakrzepowe zapalenie żył,
ciąża,
czynna gruźlica,
metalowe implanty,
nowotwory.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Peeling_kawitacyjny


Skąd się wziął makijaż

Makijaż (fr. maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang. make-up ? kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy). Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków.

Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie.

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.

Makijaż na przełomie wieków stale się zmieniał, dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna. Malowali się zarówno mężczyźni jak i kobiety, a sztuka ta uznana została za jedną z najstarszych na świecie. Sztuka malowania ciała znana była już człowiekowi pierwotnemu, stosowana jest do dziś przez plemiona i ludy całego świata jako część obrządków rytualnych. Wywodzi się z niej również współczesny bodypainting oraz tatuaż.

W starożytnym Egipcie kobiety malowały powieki barwnikiem ze sproszkowanych minerałów, używały ponadto szminki, pudru, różu do policzków, czernidła do rzęs, farb do włosów i lakierów do paznokci (zachowane dzieła sztuki z tamtego okresu ukazują szeroki asortyment przyborów kosmetycznych stosowanych podczas toalety). Starożytna Grecja wprowadzając sztukę teatralną korzystała z możliwości poprawienia rysów twarzy aktorów grających w amfiteatrach. Wojownicy malowali twarze w tzw. barwy wojenne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC