Kasetony

entów dekoracyjnych. Na szczęście mogą one robić zakupy w wielu sklepach z tańszą sztukaterią, w których znajdować można nawet najbardziej nowoczesne elementy sztukaterii. Taka niedroga sztukateria może bowiem bardzo pięknie wyglą

Kasetony

Najtańsza sztukateria

Obecnie wiele osób zainteresowanych jest posiadaniem w domach pięknej sztukaterii. Jednak nie wszystkie z nich stać na kupowanie drogich listew i pozostałych elementów dekoracyjnych. Na szczęście mogą one robić zakupy w wielu sklepach z tańszą sztukaterią, w których znajdować można nawet najbardziej nowoczesne elementy sztukaterii. Taka niedroga sztukateria może bowiem bardzo pięknie wyglądać i posiadać odpowiednią trwałość, dlatego ze spokojem mogą po nią sięgać wszystkie osoby zajmujące się przeprowadzaniem w domach i mieszkaniach prac wykończeniowych. Jej zamieszczanie w domach pozwala na posiadanie takich pomieszczeń, które mogą stanowić wizytówkę każdego ich właściciela niezależnie od posiadanych przez niego zarobków.


Czyszczenie domowej sztukaterii

Aby domowa sztukateria mogła naprawdę dobrze wyglądać musi być ona utrzymywana w dobrym stanie. Powinna być często czyszczona, a w razie potrzeby również malowana i odnawiana. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie trzeba będzie usuwać pierwotnie zamontowaną sztukaterię i montować na jej miejsce zupełne nowe ozdoby. Takie działanie generuje wiele dodatkowych kosztów, których na pewno dobrze byłoby uniknąć. Tymczasem poprawianie stanu domowej sztukaterii sprawia, że jej wygląd robi wrażenie na wszystkich osobach przychodzących do konkretnego domu i na pewno będą one bardzo chętnie w nim przebywały. Wydaje się więc, że naprawdę warto systematycznie czyścić domową sztukaterię.


przestrzeń technologiczna) na instalacje

Sufit podwieszany ? sufit o lekkiej konstrukcji, umieszczony poniżej stropu, aby utworzyć np. specjalną przestrzeń (tzw. przestrzeń technologiczna) na instalacje. Bywa też montowany z innych powodów (np. obniżenie wysokości pomieszczenia). Najczęściej stosowany w obiektach użyteczności publicznej. Sufit podwieszany często wykonywany jest z płyt gipsowo-kartonowych, na specjalnej lekkiej konstrukcji stalowej ocynkowanej, mocowanej do stropu wieszakami, lub w przypadku gdy nie ma stropu, bezpośrednio do konstrukcji więźby dachowej. Stosowane są także tzw. rozwiązania systemowe, czyli sufity opracowane i kompletowane przez poszczególnych producentów. Oparte są na zasadzie: lekka konstrukcja nośna montowana do elementów stałych (konstrukcyjnych) budynku i widoczne z pomieszczenia wypełnienie w postaci płyt, kaset, listew. Lekka konstrukcja składa się z szeregu profili nośnych mocowanych przy pomocy wieszaków. Liniowy układ profili nośnych krzyżuje się z dodatkowymi profilami, które mogą być widoczne na powierzchni sufitu. Pomiędzy profilami montowane są płyty np. z wełny mineralnej pokryte fakturą (zazwyczaj każdy z systemów proponuje cały szereg typów faktur do wyboru). Zamiast płyt z wełny stosowane są także kasety z blachy pełnej lub perforowanej, tworzyw sztucznych itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sufit