Moda w Twojej szafie - spódnice i spódniczki

pódnic i nie tylko. Na szybko o spódnicach i spódniczkach.Historia marynarki w WikipediiPierwsze marynarki były noszone przez marynarzy i robotników jako funkcjonalne okrycia1. W kolejnych latach marynarka awansowała do rangi stro

Moda w Twojej szafie - spódnice i spódniczki Stylowa spódnica zawsze będzie świetnie wyglądała, po warunkiem, że zostanie dobrze dopasowana. Warto porozglądać się w e-sklepach takich jak . Często mają na stanie sporo znanych marek spódnic i nie tylko. Na szybko o spódnicach i spódniczkach.

Historia marynarki w Wikipedii

Pierwsze marynarki były noszone przez marynarzy i robotników jako funkcjonalne okrycia1. W kolejnych latach marynarka awansowała do rangi stroju eleganckiego mężczyzny, najczęściej jako element garnituru. Pierwsze marynarki noszono ze sztywnym przodem, wysoką talią. Były to przeważnie jednorzędówki z wyłogami. Od 1925 roku moda marynarek zmieniła się. Ubierano się w coraz luźniejsze marynarki. W 1929 roku zaczęto watować ramiona, krój w pasie był coraz mniej dopasowany, za to coraz węższy w biodrach. Zaczęła się moda na marynarki sportowe noszone na co dzień, a kamizelkę zastępowano swetrem. Zaczęto rozróżniać strój dzienny i wieczorowy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marynarka_(ubranie)


Czym są galanterie? Wikipedia wyjaśnia

Galanteria ? najczęściej tym terminem są określane niewielkie wyroby mające charakter zdobniczy lub dodatkowy do odzieży. Pierwotnie, jako uzupełnienie ubraniowe, wytwarzane były ze skóry i tkanin w połączeniu z ozdobami, jak np. kamieniami, metalami drogocennymi i in. Przykładem mogą być wstążki, koronki, rękawiczki, paski, torebki itp. Rozróżnia się dla tego typu przedmiotów galanterię damską i męską. Wyroby te są sprzedawane w sklepach galanteryjnych, potocznie nazywanych skrótowo i nieprecyzyjnie galanteriami.

Termin ten jest również używany w odniesieniu do innych drobnych uzupełniających lub dodatkowych wyrobów powstających w związku z podstawową produkcją jakiejś branży przemysłowej albo jako dodatki do konkretnych wyrobów przemysłowych. Może to być np. galanteria metalowa, samochodowa, mleczarska, wędliniarska i in.

Określenie to jest też stosowane w obszarze stosunków międzyludzkich i oznacza wyszukaną uprzejmość, zwłaszcza wobec kobiet.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Galanteria


Damskie ubiory pracownicze

Osoby zatrudnione w różnych firmach posiadają różne stroje pracownicze. Konkretne elementy strojów pracowniczych uzależnione są od rodzaju działalności konkretnej firmy i zajmowanego przez pracownika stanowiska. W skład męskich ubiorów pracowniczych wchodzą eleganckie spodnie i garnitury lub stroje ochronne przydające się w czasie pracy na halach produkcyjnych.

Natomiast kobiety ubierają charakterystyczne bluzki i spódnice posiadające logo firmy, którą prezentują lub fartuchy ochronne. W różnych miejscach rozdawane są także specjalistyczne ubiory pracownicze, na przykład lekarze i pielęgniarki chodzą w białych fartuchach. Stały się one tak charakterystycznym elementem ubioru, że trudno wyobrazić sobie lekarza przebywającego na dyżurze nie posiadającego fartucha.