Osuszanie powietrza

dy postępowania, w których nie jest brane pod uwagę ewentualne negatywne oddziaływanie na środowisko. Ciepło z elektrociepłowni do budynku dostarczane jest rurociągami w postaci gorącej wody. Woda ta nie jest stosowana bezpośre

Osuszanie powietrza

Dawniej powszechnie stosowano do przesyłu magistrale

Wady i zalety:

Zalety:

Wady:

Zalety:

Wady:

Jako tradycyjne źródła energii cieplnej przyjmuje się takie metody postępowania, w których nie jest brane pod uwagę ewentualne negatywne oddziaływanie na środowisko.

Ciepło z elektrociepłowni do budynku dostarczane jest rurociągami w postaci gorącej wody. Woda ta nie jest stosowana bezpośrednio do ogrzewania, lecz jej energia cieplna przekazywana jest do wewnętrznego obiegu grzewczego centralnego ogrzewania w wymienniku ciepła (rekuperatorze). Dawniej powszechnie stosowano do przesyłu magistrale słabo izolowane, co powodowało duże straty ciepła, a wykonanie instalacji przesyłowej wymagało wysokich nakładów. Obecnie stosowane są powszechnie rury preizolowane, które ograniczają straty ciepła i ułatwiają montaż.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie


Usługi elektryczne w Internecie

Bardzo często podczas nagłej awarii związanej z elektrycznością chcemy znaleźć szybkie rozwiązanie problemu. Jeśli korzystamy wtedy z komputera lub innego urządzenia mobilnego, które może działać bez podłączenia do prądu to możemy poszukać pomocy w Internecie. Wielu elektryków ogłasza się za pośrednictwem Internetu i możemy tam zrobić prawdziwe rozeznanie ofert wśród usług elektrycznych. Okazuje się bowiem, że dzięki wirtualnej sieci można niejednokrotnie znaleźć tańsze usługi elektryczne w pobliżu niż korzystając na przykład z pomocy sąsiadów w tym zakresie. Z drugiej jednak strony taniej nie znaczy lepiej i poszukując elektryka przez Internet trzeba uważać.


Cytat z Wikipedii, hasło: Grzejnik Pomnik grzejnika

Urządzenie doczekało się pomnika. Z okazji 150 rocznicy zamontowania pierwszego grzejnika w Sankt Petersburgu, na początku sezonu grzewczego 2005, przed elektrociepłownią w Samarze stanął mierzący 2 metry wysokości i ważący 200 kg pomnik żeliwnego grzejnika (wykonany przez lokalnego artystę rzeźbiarza Nikołaja Kuklewa). Powyżej urządzenia, w świetle okna z grubą kotarą, wyleguje się w cieple kot.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzejnik