Ze świata sztukaterii - o elegancji we wnętrzu

le. Komu by się chciało? Na szczęście są wspaniałe sposoby na to, by nasz dom zawsze, niezależnie od pory roku i aktualnie panujących trendów, prezentował się godziwie. Okazuje się, że to sztukateria elewacyjna jest metodą pozwala

Ze świata sztukaterii - o elegancji we wnętrzu

Metoda na sztukaterię

Nowoczesność naszych domów to coś, co bardzo szybko odchodzi w zapomnienie. Nie da się przecież nieustannie gonić za modą i na przykład co sezon wymieniać wszystkie meble. Komu by się chciało? Na szczęście są wspaniałe sposoby na to, by nasz dom zawsze, niezależnie od pory roku i aktualnie panujących trendów, prezentował się godziwie. Okazuje się, że to elewacyjna jest metodą pozwalającą na zachowanie klasycznego piękna w naszych domach. Oczywiście można ją montować na zewnątrz, ale także i wewnątrz. Miejmy to na uwadze i skomponujmy doskonałą kreację dla naszego domu już dziś. Z pewnością okaże się dla nas wspaniałym pomysłem, którego żadna moda nie wyprze.


Akroterion - cytat z Wikipedii

Akroterion, akroterium (naszczytnik) ? terakotowa, marmurowa lub brązowa dekoracja, która wieńczyła szczyt i boczne narożniki (frontonu) w klasycznych budowlach greckich i rzymskich. Mógł mieć formę stylizowanej palmety, woluty, liści akantu, trójnogów, figury lub grup figur.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Akroterion


Antefiks - opis z Wikipedii

Antefiks ? element dekoracyjny, charakterystyczny dla antycznej architektury greckiej i rzymskiej, w postaci płytki z kamienia lub częściej z terakoty, ozdobiony płaskorzeźbą w kształcie palmety, głowy ludzkiej lub zwierzęcej itp. Płytkę ustawiano na gzymsie, wzdłuż okapu, w celu zasłonięcia widoku na pokrycie dachu, zamiast simy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Antefiks